Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SKDE: Skutečná demokracie od neskutečných pokrytců

2. 02. 2013 13:19:25
Zpravidla ti, co sami sebe považují za nositele dobra, padají lehce do bahna falše. Vypadá to skoro jako zákonitost daná tím, že autosugesce „vyvolenosti“ vede k pocitu, že jejich ideje a program jsou takřka zjevené a že ostatní to musí buď slepě přijmout nebo jít z kola ven jako ti, co ještě „evolučně nedospěli“. Ano, hovořím o moderním politickém okultismu nejen psychopata s tváří andílka Karla Janečka a dalších, ale hovořím nyní konkrétně o skupině, která si říká SKDE- Skutečná Demokracie. Jak jsem k mému zděšení poznal, i oni šíří ideologii evoluce vědomí, takže Janeček se svou pozitivní evolucí v tom není sám.

Jakožto zastánce přímé demokracie jsem členem nejen facebookové skupiny SDT (Skutečná demokracie TEĎ), ale po jistou krátkou dobu i polouzavřené skupiny Vaše Národní rada. Proč polouzavřené? Protože členství v ní je na požádání a souhlas několika představitelů SKDE. A ti to členství také mohou rychle utnout, což se stalo mně a přiznávám, že i to činí jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl napsat tento článek. Mimochodem, zmíněná skupina, jež se „proslavila“ eskapádami pana Ponerta, má ještě jednu komunitní stránku, ale tam se dostanou jen skutečně prokádrovaní lidé (oficiálním kritériem je uveřejněná osobní profilová fotka).

Pana Ponerta už zná téměř každý, kdo se zajímá o akce různých iniciativ. Jde o vskutku profesionálního revolucionáře, který díky své neschopnosti naslouchat namísto kázat své věci více škodí než pomáhá. Přesto se přiznám, že ho považuji za autentického nadšence, který nedostatek rozumu a diplomacie nahrazuje zápalem pro věc. On však netvoří mozek skupiny. Tím nejsou ani pánové Miloš Cach a Miloslav Gaydoš, se kterými se sice dá hovořit o poznání racionálněji, ale člověk z nich cítí ideologické mantinely. Prostě myšlenkovou svěrací kazajku, kterou nechtějí opustit, aby se jim nezhroutila hlavní část jejich programu, k čemuž se ještě dostanu.

Mozkem skupiny je jakýsi Antonín Mareš, starší pán, který mi byl ochoten jednou jedinkrát odpovědět na mé oficiální připomínky k jejich programu (zde). Odepsal mi tedy dlouze na email; bohužel objem reakce nekompenzoval kvalitu odpovědi, která byla ve stylu „takto to je v programu, myslím si, že je to tak jediné možné a jednou k tomu všichni dospějí“. Na mé věcné rakce již odmítl odepsat, pouze mě odbyl, že se mnou nehodlá diskutovat, že tak to prostě je dané. Shodou náhod jsem si až následně uvědomil, že pana Mareše znám již z dřívějšího dopisování přes email, kdy on sám reagoval na můj článek „Jak církev spáchala sebevraždu“, protože se mu nelíbila má kritika církve a restitucí. Pravděpodobně si na to vzpomněl i on, a to mohlo vyústit nejen v jeho následné odmítnutí komunikace, ale i v mé vyloučení z facebookové komunity. (Předpokládám, že další činitelé SKDE vůbec neznají jeho procírkevní postoje, i když z mého hlediska toto pana Mareše nijak nediskredituje). Sám pan Mareš se však v současnosti prezentuje v duchu indických guru, čímž odhaluje okultistický nátěr jejich aktivismu: http://skde.webnode.cz/news/kdo-jsem/

"Jsem tím, kdo je schopen se orientovat a mít přehled jak o jaderné fyzice, tak i vysoké matematice, kosmologii i astrologii a pochopitelně i astronomii... Na druhé straně jsou mi známy spisy a učení Staré Indie, Číny i Tibetu. Filozofie náboženských směrů i uvažování a úvahy lidí této oblasti před mnoha tisíci lety. Na straně třetí pak evropská učenost od svých počátků, jež kladu do starého Egypta (10 000 let), staré Babylónie (eposy o Gilgamešovi apod.), přes staré Řecko a Řím, až po téměř současné filozofy typu R. Steinera, Maxe Heindela a jim na roveň postavených. Přes humanisty typu našeho presidenta T.G.Masaryka a jemu podobných... Tomuto člověku pak bylo dáno, aby poznával a na základě poznání vystupoval stále výše po žebříčku svého evolučního snažení. Budoucnost netkví v systému, který by jinak nastavil pravidla ( např. pomocí Přímé Demokracie). Jde o naprostý nesmysl. Budoucnost je v Moudrosti, a proto jen nastavení pravidel nestačí. Pokud nezajistím to, aby vývoj měl volnou cestu k Moudrosti, pak jen dělám zbytečnou práci..."

Faktem zůstává, že pan Mareš je autorem programu SKDE, ostatní hlavy skupiny toto přejaly jako doktrínu, o které nelze diskutovat. Teosofie podvodnice Blavatské, jež položila základy svému populárnímu esoterickému klonu s názvem New Age, či rosenkruciánští okultisté Steiner a Heindel tvoří myšlenkový rámec Antonína Mareše, jenž je vnutil své sektě, která se navenek projevuje jako aktér s čistě politickými cíly. Oni však nejsou ochotni vést diskuzi ani o čistě praktických věcech- jako třeba o jejich vlajkové lodi: zda má či nemá smysl navrhovat pouze jiný volební zákon bez hlubších ústavních změn. Jejich dogma prvního kroku v evoluci vědomí lidí směrem ke skutečné demokracii spočívá ve schválení nového volebního zákona, kterým zamýšlejí zrušit politické strany a zavést asi osmikolové volby aniž by chtěli vůbec přijmout fakt, že toto je primárně záležitost ústavy a nikoliv prováděcích norem. Ptám se sám sebe, zda to myslí vážně nebo jen chtějí odvádět pozornost lidí k naprosto impotentním návrhům a opatřením?

I o tomto a především o tomto jsem s nimi na Facebooku asi týden slušně a věcně diskutoval než mě beze slova vyhodili ze skupiny. Vlastně mě na vyloučení upozornil jiný člen, který dopadl stejně- asi proto, že mi vyjadřoval podporu. A kdo ví, kterých dalších se to také týká. Doplatil jsem na to, že jsem vnímal SKDE jako mně nejbližší známou platformu, kde bych mohl být se svými návrhy platný a dohromady z toho v zájmu domněle společné věci něco vykřesat. To jsem ještě netušil, že i je nakazil virus politického okultismu, v němž fangle „evoluce vědomí“ přejatá z bludařského New Age, hravě smete jakýkoliv argument, i kdyby byl ze žuly, neboť vědomí těchto představitelů se dostalo díky vylhané sebe-evoluci do stavu, kdy mýlit se už není možné a diskutovat tudíž netřeba.

Asi byla chyba očekávat od skupiny indoktrinovaných neprofesionálů cokoliv jiného, když mají hlavu plnou sektářských pouček pana Mareše a jsou schopni nalítnout podvodníkům jako Holešovská výzva, na což jsem pana Ponerta upozorňoval ještě předtím, než se s nimi ztrapnil. Nyní jim samozřejmě také nemohou přijít na jméno. Ovšem chování ve stylu totalitních metod jsem neočekával, nota bene když sami si neustále vytvářejí aureolu mučedníků otloukaných policií i médii. Aureolu politických mučedníků, kteří rozehrávají revoluční nálady společnosti či na nich parazitují jako loutky svého guru a jeho nepolitických, mystických teorií. Člověk je jen tak veliký, do jaké míry je ochoten naslouchat názorům oponenta.

Klíčové pro mě však bylo poznání, že čím více jistí aktivisté o demokracii mluví, čím více o ní hulákají na náměstích, tím větší karikatury jejich hesel se z nich stávají. Něco podobného se dnes děje zcela veřejně před očima nás všech, kdy zhrzená skvadra uměleckých hochštaplerů typu Moniky Le Fay uráží miliony lidí kvůli svému nenaplněnému pravdoláskařskému mindráku, a děje se tak i neveřejně v podhoubí mnoha skupinek, iniciativ a organizací. Mám pro sebe jediné, avšak cenné poučení: svůj boj o lepší stát si musíme vyhrát sami. Sami nad sebou, spolu s ostatními a spolu navzájem. Žádní umělci, Janečkové, Babišové ani Ponertové za nás nic nevybojují. Jejich boj je předem prohraný, protože už teď prohráli sami se sebou.

Autor: David Vorovka | sobota 2.2.2013 13:19 | karma článku: 23.24 | přečteno: 1703x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Havránek

Chlastem za lepší ovzduší.

Mrknul jsem do kalendáře, zda není Apríl. Od toho jsme ale hodně vzdáleni. Pražský magistrát dal chytré hlavy dohromady, spojil se s pivovarem Lobkowicz, který vlastní známá čínská skupina CEFC a vzniklo pivo Pražský chodec.

18.8.2018 v 8:07 | Karma článku: 19.85 | Přečteno: 575 | Diskuse

Josef Nožička

Příběh muslimky, odmítající při pohovoru podat ruku – jde opravdu o malichernost?

Švédský soud se tento týden zastal muslimky, která při pracovním pohovoru odmítla přítomnému muži podat ruku, a přiznal jí odškodné ve výši 40 tisíc švédských korun.

17.8.2018 v 18:10 | Karma článku: 44.58 | Přečteno: 3290 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Židovské vtipy III

Nauč se smát, aniž bys plakal, říká jedno přísloví. Židovský humor odráží složitost historie vyvoleného národa. Přináším svým milým čtenářům další porcí oblíbených vtipů.

17.8.2018 v 17:50 | Karma článku: 33.54 | Přečteno: 1185 | Diskuse

Petr Polák

Protiimigrační politik a není rasista? Skandál!

Včerejší článek Novinek převzatý z ČTK a hojně citovaný i na ostatních webech mě nadzvedl ze židle natolik, že jsem musel sepsat tenhle článek.

17.8.2018 v 15:15 | Karma článku: 37.88 | Přečteno: 1917 | Diskuse

Luboš Chott

U Skalníků se zastavil čas…

Do kempu U Skalníků dislokovaného do malebné jihočeské krajiny nedaleko Stráže nad Nežárkou, jsem se vrátil bratru po čtyřiceti letech – inu, dobří holubi či pachatelé se vracejí na místo činu...

17.8.2018 v 15:05 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 408 |
Počet článků 68 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2544
Dlouhodobě se zabývám otázkami mezinárodní i české bezpečnosti, politickou situací ve světě a dalšími fenomény z historie a současnosti.
Najdete na iDNES.cz